Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Měřiče krevního tlaku

Jak vybrat měřič krevního tlaku?

Měření krevního tlaku se doporučuje jako preventivní i standardní součást léčby hypertenze. Dnes je již běžné a žádoucí, abychom si krevní tlak měřili také mimo ordinaci, k čemuž slouží pestrá paleta osobních měřičů krevního tlaku (tlakoměrů, tonometrů). Pro správnou volbu měřiče krevního tlaku je potřebné odpovědět na několik důležitých otázek, jako je způsob měření, délka manžety, četnost použití, počet uživatelů, způsob napájení, využití doplňkových funkcí a samozřejmě cena tlakoměru.
 

Odkazy na osvědčené výrobce:

 
 

1. Rychlý výběr produktů 

 
 

2. Jaké přístroje slouží k měření krevního tlaku? 

 
K měření krevního tlaku jsou používány buď rtuťové tlakoměry, které známe z ordinací lékaře nebo tlakoměry digitální. Rtuťové tlakoměry se však nesmí prodávat fyzickým osobám. Digitální tlakoměry jsou určeny, jak pro domácí použití, tak i pro lékařskou praxi. 
 
 

3. Jakým způsobem lze měřit krevní tlak? 

 
Krevní tlak se měří buď přístroji s manžetou, která se upíná na paži, nebo přístroji s manžetou, která se upíná na zápěstí.
 
 

4. Jak dlouhou manžetu si mám pořídit? 

 
Délka manžety musí odpovídat obvodu paže nebo zápěstí pacienta, který bude tlakoměr používat. U tlakoměru na paži lze manžetu podle potřeby vyměnit za jinou velikost, kdežto tlakoměry na zápěstí mají manžetu pevně spojenou s přístrojem, a nelze je tedy měnit.
 
 
 

5. Trpím srdeční arytmií. Mohu používat digitální tlakoměr? 

 

Ano, digitální tlakoměry jsou vhodné i pro měření osob s arytmií. Je však třeba zvolit přístroj, který toto měření umožňuje.   
 
 
 

6. Můžu používat digitální tlakoměr i bez baterií? 

 
Většina digitálních tlakoměrů má základní napájení z alkalických tužkových článků. Zpravidla lze také dokoupit síťový adaptér pro napájení z elektrické sítě. Někteří výrobci nabízejí také tlakoměry se solárním napájením.   
 
 
 

7. Může jeden přístroj používat více osob?

 
Pro použití více osobami je vhodnější zakoupit tlakoměr s dělenou pamětí pro dvě osoby. Některé přístroje mají i funkci „Host“, která je vhodná pro nahodilé použití přístroje například návštěvou. 
 
 
 

8. Mohu data z tlakoměru exportovat do počítače a dále je vyhodnocovat?

 
Některé elektronické tlakoměry umožňují přenos dat do PC a jejich následné vyhodnocení pomocí softwaru, který dodává výrobce tlakoměru.
 
 
Autor článku: Lamimed.cz
Porovnat měřiče krevního tlaku